▪️ ПОЛИВ
У кінці жовтня-листопаді (якщо погода дозволяє) обов'язково проводиться вологозарядний полив. Це важливо: сонце може бути активне вже з лютого, а коренева система при цьому може відтанути лише у квітні-травні. На кожну дорослу рослину потрібно близько 5-8 відер води. Детальніше у попередній публікації ➡️
▪️ САНІТАРНА ЧИСТКА І ОБРІЗКА
Для цього спочатку енергійно "трусять" рослину, потім руками або маленькими граблями видаляють всі відмерлі (світло-коричневі) частини рослини. Секатором обрізають усі засохлі гілки. Весь опад утилізується.
▪️ УКРИТТЯ ХВОЙНИХ НА ЗИМУ
Карликові форми і ті, що стеляться досить накрити лапником і засипати снігом. Навесні, коли сніг почне танути, зверху поставити дерев'яну скриньку або накинути на рослину притінкову сітку. Відкривати у похмуру погоду, щоб не було опіку. Для більших форм роблять каркаси і поверх накривають мішковиною, сіткою для притінення або пропіленовим полотнищем. Дуже великі рослини досить притінити з південного боку.
▪️ ЗВ'ЯЗУВАННЯ КРОНИ
Зв'язування крони необхідне для тих рослин (дорослі туї, ялівці, ялини), які стійкі до вітру і бояться весняного сонця. Необхідно не туго зв'язати їхні гілки, щоб вони не покривилися і не зламалися під вагою снігу чи крижаного дощу.