Є дві причини, чому рослини добре садити навесні і восени:

1️⃣ Весняний та осінній період року досить багатий на дощі, а якісний полив дуже важливий при пересадці

2️⃣ Рослини в цей період перебувають у стані сплячки і в основному без листя, що дозволяє голій кореневій системі легше перенести стрес пересадки і вкоренитися на новому місці.

Отже, посадкові роботи доведеться відкласти до осені? 🍂

Зовсім ні! Раніше всі рослини продавалися і пересаджувались тільки з голим коренем (без грунту). Також не було технології вирощування посадкового матеріалу в контейнерах, тому осінь та весна дійсно були найкращим часом для посадки. Зараз все змінилося завдяки таким факторам:

Рослини продаються в контейнерах і з комами землі, що дозволяє пересаджувати їх влітку без стресу для кореневої системи і самої рослини.

На багатьох ділянках існують автоматичні системи поливу, які дають необхідну норму води рослинам в літній жаркий час.Тепер детальніше про контейнерні рослини.

 

🤓Саджанець не просто пересаджується в контейнер, засипається ґрунтом і відправляється на продаж, як часто думають. Саджанці саме вирощуються у контейнерах, проходячи при цьому ряд операцій. По мірі зростання саджанець обережно «перевалюють» в більш просторі контейнери. При цьому хороший виробник робить важливу операцію — формує кореневу систему. Коріння стає компактним, але при цьому густим, з великою кількістю дрібних всмоктуючих корінців.Відповідно, такі рослини мають набагато більше шансів прижитися, ніж у тих, що продаються з обрубками товстих коренів.Якщо обирати правильні саджанці, то посадка влітку має ряд переваг:

✅ відсутність сезонного ажіотажу

✅ літо - період вегетації, під час якого можна в повній мірі оцінити вигляд та якість рослин. Навесні важко визначити стан саджанця

✅ у рослин більше часу вкоренитися до зими

✅ початок цвітіння і плодоношення у таких саджанців настає швидше, оскільки у рослин в контейнері коренева система більш розвинена.

Тож, не бійтеся та сміливо садіть рослини влітку, але робіть це з розумом! 😉