👉Отже, зберігайте інформацію, які прийоми допоможуть зберегти хвойні рослини під час зими.

Одразу відмітимо, що у вересні – жовтні ми підживлюємо рослини та обробляємо засобами для захисту від хвороб.

▪️ ПОЛИВ

У кінці жовтня-листопаді (якщо погода дозволяє) обов’язково проводиться вологозарядний полив. Це важливо: сонце може бути активне вже з лютого, а коренева система при цьому може відтанути лише у квітні-травні. На кожну дорослу рослину потрібно близько 5-8 відер води. Детальніше у попередній публікації ➡️

▪️ САНІТАРНА ЧИСТКА І ОБРІЗКА

Для цього спочатку енергійно “трусять” рослину, потім руками або маленькими граблями видаляють всі відмерлі (світло-коричневі) частини рослини. Секатором обрізають усі засохлі гілки. Весь опад утилізується.

▪️ УКРИТТЯ ХВОЙНИХ НА ЗИМУ

Карликові форми і ті, що стеляться досить накрити лапником і засипати снігом. Навесні, коли сніг почне танути, зверху поставити дерев’яну скриньку або накинути на рослину притінкову сітку. Відкривати у похмуру погоду, щоб не було опіку. Для більших форм роблять каркаси і поверх накривають мішковиною, сіткою для притінення або пропіленовим полотнищем. Дуже великі рослини досить притінити з південного боку.

▪️ ЗВ‘ЯЗУВАННЯ КРОНИ

Зв’язування крони необхідне для тих рослин (дорослі туї, ялівці, ялини), які стійкі до вітру і бояться весняного сонця. Необхідно не туго зв’язати їхні гілки, щоб вони не покривилися і не зламалися під вагою снігу чи крижаного дощу.

А для тих, хто дочитує до кінця, відкриємо секрет – ми готуємо приємний сюрприз. Слідкуйте за новинами! 😉

Поділитися

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *